Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:
https://1lokoluszki.edupage.pl/
Status pod względem zgodności z ustawą.
Strona spełnia wszystkie istotne wymogi standardu WCAG, określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
System umożliwia m.in.:
- zmianę rozmiaru tekstu: oprócz napisów rozszerzonych oraz tekstu w postaci grafiki, rozmiar tekstu może zostać powiększony do 200% bez użycia technologii wspomagających oraz bez utraty treści lub funkcjonalności (1.4.4 AA)
- zmianę koloru elementów strony przez użytkownika (1.4.3 AA)
- wskazanie języka strony w atrybucie ang i jego zmianę w zależności od wybranego na stronie języka (3.1.1 A).Data publikacji strony internetowej: 20.09.2021
Data ostatniej dużej aktualizacji: 20.09.2021
Oświadczenie sporządzono dnia: 30.01.2025
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest : administrator strony www szkoły, tel. 603510290
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 447141489
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Dostępność architektoniczna.
I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza mieści się w dwóch połączonych korytarzem budynkach. W grudniu 2022 r. do użytku zostało oddane nowe skrzydło szkoły pozbawione barier architektonicznych. Do tej części liceum prowadzą podjazdy, w budynku znajduje się winda oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Przez nowy budynek można również bez przeszkód architektonicznych dostać się do sal położonych na parterze( sale 13, 14) w starszej części liceum oraz do sali gimnastycznej, biblioteki i księgowości.
Bezpośrednio do l Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach prowadzą trzy wejścia od strony ul. Kościuszki, ale tylko jedno z nich umożliwia swobodne dostanie się do budynku osobom na wózkach.
Na pierwsze piętro w starszej części szkoły prowadzą schody i brak w tej części placówki dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
Osoby na wózkach mogą poruszać się po korytarzach.
Przed budynkiem od strony ulicy Ludowej znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do liceum można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku
powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie można również skorzystać z tłumacza języka migowego.