• Wycieczki szkolne

• Nie tylko góry były celem wycieczek klasowych tego tygodnia. Uczniowie klas 2c, 3c, 3bg i 3cg razem z wychowawcami – p. Małgorzatą Borską, p. Anetą Korczyńską, p. Katarzyną Świderek i p. Patrykiem Koziełem wybrali się w malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszego dnia, w planie znalazły się ruiny zamku w Olsztynie, Brama Twardowskiego i Góra Zborów ze zwiedzaniem Jaskini Głębokiej. Szlak Orlich Gniazd pełen jest zamków i ich ruin, dlatego w drugim dniu młodzież zwiedzała min. ruiny zamku Ogrodzieniec, który był miejscem ekranizacji m.in. ,,Janosika” J. Passendorfera czy ,,Zemsty” A. Wajdy, a w 2019 roku stały się planem filmowym do serialu ,,Wiedźmin” platformy Netflix. Z Ogrodzieńca wszyscy udali się na spacer wokół zamku Pieskowa Skała znajdującym się na skraju Ojcowskiego Parku Narodowego, a potem pod słynną Maczugę Herkulesa (ostaniec wapienny kształtem przypominający właśnie maczugę). Ostatnim punktem programu była Pustynia Błędowska. Najbardziej oczekiwany przez młodzież był jednak dzień trzeci i wizyta w Energylandii, gdzie czas oczekiwania do Zadry czy Hyperiona nie wołał o pomstę do nieba, dlatego niektórzy korzystali z największych i najbardziej obleganych atrakcji nawet dwukrotnie. A ponieważ "Wszystkie drogi prowadzą (w naszym przypadku) do Energylandii" - spotkali się w niej uczniowie dwóch różnych wycieczek z naszej szkoły. Tego dnia w Zatorze rządziły Koluszki.