• ŁÓDZKI SALON MATURZYSTÓW

• Salon Maturzystów to coroczna impreza edukacyjna organizowana dla uczniów szkół średnich, szczególnie tych przygotowujących się do matury. W tym roku wydarzenie to odbywało się w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w dniach 16-17.09.2024r. Nasi maturzyści, którzy licznie w nim uczestniczyli mieli okazję spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i dowiedzieć się m. in. o zmianach w egzaminach maturalnych. Zapoznawali się też z ofertami edukacyjnymi uczelni oraz rozmawiali z doradcami zawodowymi. Była to doskonała okazja, by uzyskać praktyczne informacje o dalszych możliwościach kształcenia, wymaganiach rekrutacyjnych oraz wyborze odpowiedniego kierunku studiów.

• INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH - LISOWICE 2024

• W czwartek, 12 września, uczniowie klas pierwszych, pod opieką wychowawców: p. Joanny Ćmiel, p. Katarzyny Sobiesiak, p. Patryka Kozieła oraz opiekunów: p. Emilii Felkiewicz, p. Katarzyny Świderek i p. Piotra Rybińskiego wzięli udział w integracyjnej wycieczce do Lisowic. W urokliwych okolicznościach przyrody jakie oferuje ten kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny uczniowie mogli się bliżej poznać, zacieśnić relacje zarówno między sobą jak i z nowymi wychowawcami. Pod czujnym okiem p. Piotra Rybińskiego młodzież korzystała z możliwości pływania kajakami i rowerami wodnymi. Następnie pierwszoklasiści spędzali wspólnie czas na grach i zabawach integracyjnych. Zwieńczeniem wyprawy do Lisowic było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i uwielbianą przez uczniów belgijką. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że był to wyjątkowo dobrze spędzony czas.

W imieniu dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Koluszkach oraz uczestników integracji składamy serdeczne podziękowania dla Burmistrza Koluszek Pana Waldemara Chałata i Urzędu Miejskiego w Koluszkach za możliwość nieodpłatnego skorzystania z atrakcji kąpieliska Lisowice i udostępnienie sprzętu pływającego oraz Państwu Piekarskim i Olszyńskim za zapewnienie pieczywa i kiełbasek na ognisko.

• Sala geograficzna nr 9 oraz sala języka angielskiego nr 13

• Wyremontowane i doposażone w pomoce dydaktyczne pracownie mogli po wakacjach zobaczyć nasi nauczyciele oraz uczniowie. Sala geograficzna nr 9 oraz sala języka angielskiego nr 13 w nowej odsłonie.

Dziękujemy organowi prowadzącemu szkołę Powiatowi Łódzkiemu Wschodniemu oraz Radzie Rodziców.

• STYPENDIUM SZKOLNE 2024/2025

• Urząd Miejski w Koluszkach informuje o możliwości ubiegania się o stypendium szkolne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie miasta i gminy Koluszki. Stypendium szkolne ma charakter socjalny, tj. przy jego przyznaniu bierze się pod uwagę kryterium dochodu na jednego członka w rodzinie i obejmuje ono uczniów szkoły podstawowej do ukończenia szkoły ponadpodstawowej (nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia).

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Podstawą przyznania stypendium jest wysokość dochodu na jednego członka rodziny, osiągnięta w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku (z sierpnia 2024 r.). Dochód ten nie może przekroczyć kwoty 600,00 zł netto.

Wypłata stypendium jest realizowana na podstawie przedłożonych rachunków bądź faktur dokumentujących wydatki o charakterze edukacyjnym.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć wraz z wymaganymi załącznikami w terminie do 15 września br. w kancelarii ogólnej tut. Urzędu.

Druki wniosków o przyznanie stypendium można otrzymać w Urzędzie Miejskim, sekretariacie szkoły bądź w gabinecie pedagoga szkolnego liceum.

• Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się według następującego harmonogramu:

5 września ( czwartek) - kl. 1 godz. 17.00, kl. 2 godz. 18.00

9 września ( poniedziałek) - kl. 3 godz. 17.00, kl. 4 godz. 18.00.

Wszystkie zebrania rozpoczną się w holu liceum.