• DNI OTWARTE I TARGI EDUKACYJNE NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

• Dnia 14 marca, uczniowie klasy 3A i 2B wraz

z nauczycielami p. Edytą Szeleszczyk, p.Katarzyną Sobiesiak oraz p. Emilią Felkiewicz, uczestniczyli w Dniu Otwartym organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Uczelnia przygotowała dla odwiedzających ją gości ponad 60 wykładów, warsztatów, pokazów, doświadczeń i laboratoriów. Podczas wydarzenia, można było odwiedzić stoiska wszystkich wydziałów i jednostek Politechniki Łódzkiej, zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, wymaganiami rekrutacyjnymi, obejrzeć prezentacje uczelnianych kół naukowych działających na poszczególnych wydziałach, wysłuchać interesujących wykładów oraz wziąć udział w licznych konkursach. Licealiści uczestniczyli m.in. w wykładach: „Szachy z bakteriami”, „Gra w kolory, czyli czy rozmiar ma znaczenie. Rzecz o kropkach kwantowych i nie tylko”, „Co łączy żelki, naukę i przyjaźń”, a także wzięli udział w prezentacji robotów przemysłowych, zdobyli również praktyczne wskazówki jak tworzyć gry komputerowe.

• LICEALIŚCI Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM W ŁODZI

• Dnia 13 marca, uczniowie klasy 3b pod opieką

p. Katarzyny Łyskowicz oraz p. Katarzyny Sobiesiak, wzięli udział w Drzwiach Otwartych na UMED 2024, które odbyły się w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

UMED przygotował dla zwiedzających wiele atrakcji m.in. MEGA Warsztat szycia chirurgicznego, warsztaty kapilaroskopii, laparoskopii, cewnikowania, gipsowania, badania ginekologicznego i przyjmowania porodów. Licealiści wysłuchali wykładu o prawdach i mitach w medycynie sądowej oraz poznali dzień z życia studenta kierunku wojskowo-lekarskiego.

Uczestnictwo w Drzwiach Otwartych było dobrym momentem do porozmawiania z pracownikami, członkami organizacji studenckich i kół naukowych, którzy opowiedzieli o tym jak przebiegają studia, w jaki sposób studenci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, jakie są perspektywy zawodowe oraz czym zajmują się różne zawody medyczne. Była to też doskonała okazja, aby poszerzyć wiedzę z zakresu medycyny, a także zwiedzić działające na uczelni laboratoria i pracownie.

Do zobaczenia za rok – już jako studenci.

• Okręgowy Konkurs Języka Angielskiego

• I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach organizuje już po raz szósty Okręgowy Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy pragną zmierzyć się z rówieśnikami sprawdzając swoje kompetencje językowe i wiedzę dotyczącą kultury krajów anglojęzycznych.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Regulamin_konkursu_edycja_VI.doc

• STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

• 29 lutego 2024r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszego liceum Marcin Pietrzyk (klasa 4A), który w roku szkolnym 2022/2023 uzyskał najwyższą średnią ocen w naszej szkole.

Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesów.

• TAKI MAMY KLIMAT

• W tym roku nie mieliśmy okazji nacieszyć się zimą w jej pełnym wymiarze. Nie przeszkodziło nam to jednak w uprawianiu sportów zimowych. Różnica polegała na tym, że wszystko odbywało się pod dachem. Chodzi oczywiście o jazdę na łyżwach, która należy do jednej z ulubionych przez młodzież aktywności sportowych. Wszystkie cztery klasy pierwsze, klasy 2A,B i D oraz 3A razem z wychowawcami i opiekunami, którzy też odważnie wchodzili na lodowisko, skorzystały z możliwości pojeżdżenia na łyżwach. Do odważnych świat należy więc na lodzie można było zobaczyć jeżdżących obok siebie uczniów stawiających pierwsze kroki na lodzie i tych, którzy osiągnęli już bardzo wysoki poziom jazdy na łyżwach. Nie obyło się bez upadków, ale ile było przy tym śmiechu i zabawy wiedzą Ci, którzy na łyżwach byl