• ZA NAMI DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

• Historyczny Escape Room, ścianka wspinaczkowa, wizyta w obserwatorium astronomicznym, szybka podróż do najpiękniejszych miejsc Francji i Hiszpanii, quizy językowe, ciekawostki biologiczne i geograficzne, doświadczenia chemiczne i fizyczne, a także zadania matematyczne, za rozwiązanie których można było dostać „talon” na piątkę w nowym roku szkolnym – to niektóre z atrakcji przygotowanych na Dzień Otwartych Drzwi, który w tym roku przypadł w naszej szkole na 11 kwietnia.

Odwiedzających nas ósmoklasistów i ich rodziców oprowadzali po szkole i udzielali odpowiedzi na pytania uczniowie liceum. Nasi goście mieli też okazję porozmawiać z nauczycielami, dopytać o poszczególne klasy i rozszerzenia, zasięgnąć informacji w „Biurze porad uczniowskich” oraz obejrzeć prezentację dotyczącą szkoły i jej oferty na przyszły rok.

Czekał też na nich słodki poczęstunek w przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarence, z której dochód zostanie przekazany na rzecz dzieci ze szkoły w Kenii w ramach realizowanego w szkole projektu.

Bardzo dziękujemy wszystkim ósmoklasistom za wizytę w naszej szkole. Życzymy Wam powodzenia na egzaminach i raz jeszcze zapraszamy do kontynuowania nauki w naszym liceum.

Pamiętajcie – AKCJA REKRUTACJA RUSZA JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK 22 KWIETNIA.

Serdeczne podziękowania dla Koluszkowska Stacja Kosmiczna za pomoc przy organizacji Dnia Otwartych Drzwi

• PRAWDZIWA LEKCJA DZIENNIKARSTWA

• W środę, 17 kwietnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole panów: Michała Zabłockiego – poetę, autora tekstów piosenek, scenarzystę, reżysera, producenta spektakli i widowisk muzycznych, oraz Czesława Mozila – muzyka, piosenkarza, kompozytora i aktora. Uczniowie klasy 2C o profilu humanistycznym, mieli szansę wcielić się w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiad i zadawać pytania dotyczące m.in. życia, wspomnień, twórczości oraz dalszych planów i marzeń zaproszonych artystów, na które chętnie nasi goście odpowiadali. Spotkanie było inspirujące, pełne pozytywnych emocji i refleksji.

Za możliwość zorganizowania tego niezwykłego wydarzenia i poznania twórców, serdecznie dziękujemy panu Mateuszowi Winklowi z Mania Studio w Koluszkach.

• WIELKANOC – NAJPIĘKNIEJSZA HISTORIA O MIŁOŚCI

• 27.03, w przeddzień przerwy świątecznej, odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowany przez uczniów pod okiem p. Katarzyny Wójcik i p. Katarzyny Łyskowicz. Na scenariusz przedstawienia złożyły się piękne piosenki i teksty krótkich opowiadań, z których każde niosło przekaz a jego najważniejszym celem było przypomnienie o istocie naszego człowieczeństwa, w którego centrum znajduje się nie tylko zdolność do samoświadomości, doskonalenia, rozumowania, ale przede wszystkim do rozumienia drugiego człowieka, empatii i miłości. No właśnie – miłości. W końcu Święta Wielkanocne to najpiękniejsze opowiadanie o Miłości – Miłości Boga do człowieka, Miłości silniejszej nad cierpienie i śmierć.

Po apelu głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała i pogratulowała uczniom pięknego występu oraz złożyła życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej.

• KIERMASZ DLA MARTYNY

• 19 marca w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości, którego celem była zbiórka pieniędzy dla chorej na zespół Retta 3-letniej Martynki z Pabianic. W organizację kiermaszu włączyło się ponad 50 uczniów. W czasie akcji zebrano 1647,47 zł. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy – również naszym młodszym kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, którzy licznie wsparli naszą inicjatywę.

Kiermasz zorganizowali uczniowie z nieformalnej grupy charytatywno-ewangelizacyjnej „Serce na dłoni” pod kierunkiem pani Katarzyny Pryputniewicz.

• Wizyta klasy z SP w Różycy

• Cieszymy się, że odwiedziła nas kolejna klasa ze SP w Różycy wraz z wychowawczynią. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ Pani Dorota Wilkowiecka pracowała wcześnie w I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach