• Uroczystości szkolne

• 4 września 2021 roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą był dramat Gabrieli Zapolskiej - „Moralność pani Dulskiej”. W całej Polsce czytano tą niezwykłą opowieść o zakłamanej, skąpej i egoistycznej pani domu, prezentującej podwójną moralność, która bawi i przeraża jednocześnie. Dziś w ciężkich boleściach ukończyłam »Dulską«. […] Może to właśnie będzie coś doskonałego, a może nic nie warte" – napisała w liście do męża autorka sztuki. Nie przewidziała, że odniesie taki sukces. Od premiery w 1906 roku do czasów współczesnych sztuka nieprzerwanie gości na polskich scenach. Przez ponad sto lat w Polsce zrealizowano ok. 210 inscenizacji. Na podstawie dramatu powstały również filmy. "Moralność pani Dulskiej" przetłumaczono na 19 języków, w tym na chiński. My również włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 3c wysłuchali fragmentu „Moralności pani Dulskiej” przeczytanego przez ich kolegę Krzysztofa Mazgajewskiego. A już za rok lekturą tej pięknej akcji, której celem jest promocja czytelnictwa i propagowanie dzieł polskiej literatury będą „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.