• WESOŁYCH ŚWIĄT

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim uczniom zdrowych, spokojnych, owocnych w prezenty oraz co najważniejsze, spędzonych z rodziną świąt!!!

• TORUŃ W ŚWIĄTECZNEJ ODSŁONIE

• Koniec listopada to czas kiedy w wielu miastach otwierają się jarmarki świąteczne a ulice przyozdabiane są w światełka i inne dekoracje kojarzące się ze świętami. Spacer w takiej scenerii może sprawić dużo przyjemności, nawet jeśli aura nie sprzyja. Do takiego wniosku doszli uczniowie klas 2A i 2C, którzy pod opieką p. Anny Stańczyk, p. Katarzyny Wójcik i p. Małgorzaty Borskiej wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia i w jej trakcie zwiedzali miasto z przewodnikiem (podziwiając przy okazji świąteczne dekoracje), zagrali w grę miejską oraz odwiedzili Żywe Muzeum Piernika (a jakże!) i Niewidzialny Dom.

• KOLEJNY SUKCES WERONIKI W KONKURSIE POETYCKIM!

• 1 grudnia w Kawiarni Literackiej w Zduńskiej Woli spotkali się poeci z województwa łódzkiego. Zarówno Ci zaczynający przygodę z piórem, jak również poeci od lat prezentujący swoją twórczość na wieczorach autorskich w całej Polsce. W tych okolicznościach został rozstrzygnięty Turniej Jednego Wiersza ,,O Laur Topoli”. Miło nam poinformować, że laureatką trzeciego miejsca została Weronika Markiewicz z klasy 2C, która niedawno została wyróżniona w XXV Wojewódzkim Konkursie Poetyckim im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ponownie serdecznie gratulujemy

• Akcja Caritas

• W dniach 8-9 grudnia 2023 roku, wolontariusze ze SKC ILO w Koluszkach pomagają w akcji #Caritas #TakPomagam

Opiekun SKC ILO, pedagog szkolny Emilia Felkiewicz.

• ENERGIA – TEMAT PRZEWODNI SPOTKANIA Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

• 4 grudnia uczniowie klasy 2B Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach uczestniczyli w pokazach fizycznych, zorganizowanych przez młodzież z klasy 2A naszego liceum pod opieką p. Edyty Szeleszczyk, w ramach projektu „Nasze Ekologiczne Pracownie”. Głównym tematem zajęć była energia, jej źródła i uświadomienie jak ważne jest jej oszczędzanie. Pokazy (z działaniem urządzenia elektrostatycznego wysokiego napięcia - generatorem Van de Graffa, maszyną elektrostatyczną, ogniwem fotowoltaicznym czy kulą plazmową), dzięki którym nasi goście mogli zobaczyć jakie urządzenia przewodzą prąd i jak można go wytwarzać, a do tego obserwacje i wspólnie wykonywane doświadczenia bardzo podobały się młodszym kolegom i koleżankom i chętnie w nich uczestniczyli.

• WIZYTA W LEŹNICY

• 20 listopada uczniowie klas 3A i 4A wraz z opiekunami: p. Edytą Szeleszczyk, p. Katarzyną Sobiesiak i p. Joanną Wojtas mieli niesamowitą możliwość przyglądać się pracy żołnierzy zawodowych, służących w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy.

Młodzież rozpoczęła wizytę od wysłuchania historii powstania batalionu, obejrzenia pamiątek znajdujących się w salach historycznych 1 Batalionu i rodzajów uzbrojenia prezentowanych przez żołnierzy na placu apelowym. Kolejnym punktem był przejazd do hangarów lotniczych, w których na wszystkich czekała niespodzianka: uczniowie mogli wejść do środka helikopterów bojowych, usiąść za sterami oraz posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez pilotów latających na co dzień tymi maszynami. Młodzież miała również okazję zobaczyć wozy strażackie stacjonujące w jednostce, wejść na wieżę kontroli lotów i posłuchać na czym polega praca kontrolera lotów.

Wyjazd był nie tylko przygodą, ale również lekcją doradztwa zawodowego, podczas której uczniowie poznali zalety i wady służby wojskowej, a taka wiedza, w momencie wyboru dalszej ścieżki kształcenia może być bardzo przydatna.