• Mędrcy Świata Monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?

• 6 stycznia młodzież z naszego liceum pod opieką pani Katarzyny Pryputniewicz włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli w Koluszkach, który 6 stycznia przeszedł ulicami naszego miasta z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wolontariusze rozdawali śpiewniki i korony, a przed kościołem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny można było obejrzeć scenkę z Herodem. Nasi uczniowie wcielili się w role Trzech Królów, a także zagrali Świętą Rodzinę. Królewski orszak prowadziła, wykonana przez jedną z naszych uczennic, Gwiazda Betlejemska. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem przy ognisku i ciepłym posiłkiem.

• Szkolne Jasełka - Świąteczna podróż po Europie

• 22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w jasełkach szkolnych. Było to spotkanie wyjątkowe, bo po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, znów mogliśmy być razem w jednym miejscu i jednym czasie i wspólnie kolędować. W otoczeniu pięknej scenografii, młodzież przygotowująca przedstawienie (pod okiem pań Katarzyny Sobiesiak i Ewy Kierskiej) zabrała nas w podróż po kilku krajach europejskich. Przyglądaliśmy się zwyczajom świątecznym czy tradycyjnym potrawom, które pojawiają się na stołach w pierwszy dzień Świąt w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.

Między poszczególnymi prezentacjami słuchaliśmy kolęd i pastorałek zaśpiewanych czy zagranych (na gitarze elektrycznej, akordeonie, klarnecie i skrzypcach) przez naszych uzdolnionych muzycznie uczniów.

Na zakończenie uroczystości wręczone zostały nagrody i upominki - w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, który odbył się w szkole na okoliczność Dnia Patrona, obchodzonego 10 grudnia i w konkursach sportowych - Mistrzostw Szkoły w Piłkę Siatkową Chłopców oraz w tenisa stołowego. Nagrodzone zostały również Aleksandra Owczarek - za piękny wiersz o tematyce świątecznej oraz Aleksandra Fronc (wielka pasjonatka twórczości Henryka Sienkiewicza), która uświetniła wręczanie nagród w konkursie wiedzy o naszym patronie, występując w roli jednego z bohaterów Trylogii - Michała Wołodyjowskiego.

Nie mogło zabraknąć życzeń, które złożyła wszystkim zgromadzonym Pani Dyrektor, dziękując również za pomoc w zorganizowaniu pikniku naukowego oraz uroczystości otwarcia nowego skrzydła.

Po jasełkach, wprowadzeni w świąteczny nastrój, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na spotkania wigilijne.