• Dzień Solidarności z Ukrainą

• Solidarni z Ukrainą - takie hasło przyświeca dziś wszystkim. Również w naszej szkole, z inicjatywy samorządu szkolnego i pań Joanny Wojtas i Eweliny Rabendy, we wtorek 01.03.22r., zamiast obchodzić przypadające w ten dzień Ostatki, uczniowie i grono pedagogiczne ubrali się w barwy żółto-niebieskie, nosili wstążki czy małe flagi ukraińskie wpięte w ubrania.

W ramach Dnia Solidarności z Ukrainą, spotkaliśmy się na krótkim apelu przygotowanym przez samorząd szkolny. Wysłuchaliśmy krótkiej historii Ukrainy, wiersza ks. Jana Twardowskiego „Różaniec” odczytanego przez Oliwię Klimkiewicz (kl. 3cg) i piosenki „Moja i Twoja nadzieja” zaśpiewanej przez Martę Kobus (kl. 3 cg)

W szkole prowadzona była również zbiórka darów dla osób poszkodowanych w wojnie w Ukrainie. Zebrane produkty odebrali organizatorzy zbiórki – Stowarzyszenie Historia Koluszek i Fundacja Niezapomniane.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za piękną inicjatywę i zaangażowanie.

• 3 miejsce naszej uczennicy w wojewódzkim konkursie ekologicznym

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Gabrysia Kijo (kl. 3A) zajęła III miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym " DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIM" pn. "Tworzymy błękitno-zieloną sieć". Wydarzenie to jest organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

W ramach konkursu uczennica zaprojektowała ekologiczny budynek biblioteki, który zawierał w sobie elementy tzw. błękitno- zielonej infrastruktury czyli " zielone ściany" czy " ogrody kieszonkowe". W zmaganiach konkursowych brało udział blisko ćwierć tysiąca uczniów z łódzkich szkół. Gratulujemy!