• Aktualności

            • Popularne Mazury

            • Mazury okazały się popularnym kierunkiem w tym roku. W dniach 14-16 września uczniowie klas 2A, 3A i 3B wraz z opiekunami p. Katarzyną Sobiesiak, p. Edytą Szeleszczyk, p. Joanną Wojtas i p. Rybińskim, podobnie jak klasy 4A, 4B, 4D, zwiedzali Krainę Wielkich Jezior. W ciągu tych trzech dni młodzież pokonała sporo kilometrów odwiedzając min. miejsce najsłynniejszej bitwy średniowiecza – Pola Grunwaldzkie, gotycki zamek w Reszlu czy największą i najbardziej rozpoznawalną polową kwaterę dowodzenia Adolfa Hitlera - Wilczy Szaniec.

              Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili krzyżacki zamek w Nidzicy, gdzie mogli zobaczyć jak wyglądały śmiercionośne akcesoria, które siały spustoszenie podczas walk czyli uzbrojenie rycerstwa z okresu bitwy pod Grunwaldem. Oglądali też zgromadzone w sąsiednich salach wyposażenie mazurskich chałup, sprzęty użytku domowego i… narzędzia tortur.

              Sił do zwiedzania nie brakowało, bo ośrodek, w którym młodzież nocowała zapewniał codziennie pyszne i bogate śniadania. Czas wycieczki umilały piękne widoki jezior i lasów. Aż szkoda było wracać do domu.

            • Kierunek - Jura Krakowsko-Częstochowska, Energylandia, Kraków

            • W dniach 14-16 września uczniowie klas 2B i 2C wraz z opiekunami p. Katarzyną Łyskowicz, p. Ewą Kierską oraz p. Anettą Olejniczak ruszyli na południe Polski, za cel obierając sobie Jurę Krakowsko-Częstochowską, Kraków i Zator z jego największą atrakcją – Energylandią. Nie obyło się bez przygód już na samym starcie. Niewiele brakowało, a jedna z uczennic pojechałaby bez walizki, która spokojnie stała pod wiatą przystanku autobusowego i czekała aż ktoś sobie o niej przypomni:)

              Dni upływały pod znakiem zwiedzania – pierwszego dnia były to ruiny zamków w Olsztynie i Ogrodzieńcu, trzeciego dnia klimatyczny Kraków. Drugi dzień przeznaczono na zabawę w Energylandii i nie przeszkadzała w tym nawet nieprzychylna aura. Przeciwnie, padający co jakiś czas drobny deszcz miał swoje plusy – nie było kolejek do atrakcji oferowanych przez Energylandię. Młodzież dobrze to wykorzystała – rekordziści weszli na Zadrę nawet 6 razy.

              Nie da się ukryć, że wrzesień nie rozpieszcza nas aurą, ale mimo tego, a może właśnie na przekór temu, humory wszystkim dopisywały i wycieczka należała do udanych.

            • Kierunek - Mazury

            • Klasa maturalna - dużo nauki, stres, ważne wybory. Z tym właśnie kojarzy się ostatni rok w liceum. Na szczęście nie tylko. Uczniowie klas 4A, 4B, 4D w dniach od 14 do 16 września wybrali się na ostatnią wspólną wyprawę. Kierunek - Mazury. Dobrze wykorzystali ten czas! Nacieszyli oczy widokiem gotyckich budowli, połyskliwej wody mazurskich jezior, rozległych lasów, saren i kormoranów. Rozbili obóz w Starych Jabłonkach. A tam każdego wieczoru śpiewali przy ognisku i prowadzili długie rozmowy. Ich śmiechy podobno było słychać w Olsztynie, Elblągu i Ostródzie. Może nawet na plaży w Stegnie! W wyprawie towarzyszyły im wychowawczynie: p. Ewelina Rabenda, p. Natalia Jagiełło i p. Justyna Szkopińska przy wsparciu p. Agnieszki Włodarkiewicz.

              Wszyscy bardzo szczęśliwi i nie mniej zmarznięci wrócili do domów oraz…do podręczników, skryptów, zbiorów zadań i informatorów.

            • 11. ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA

            • 13 września, spotkaliśmy się ponownie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach (po przerwie spowodowanej pandemią), w ramach akcji Narodowego Czytania, aby wspólnie czytać „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza - lekturę wybraną nieprzypadkowo – w tym roku przypada 200. rocznica pierwszej ich publikacji. Datę ich wydania traktuje się często jako początek romantyzmu w polskiej literaturze i sztuce.

              W gronie zaproszonych do czytania gości pojawiło się wiele znanych i cenionych w naszym mieście osób. Tym bardziej miło nam było uczestniczyć w tym wydarzeniu. Uczniowie naszej szkoły – Anita Darnowska (kl. 4C), Kaja Ekert (kl. 3C), Wiktoria Jess (kl. 4A), Krzysztof Mazgajewski (kl. 4C) i Igor Mela (kl. 4D), pod czujnym okiem pani Justyny Szkopińskiej, przygotowali i odczytali „Kurhanek Maryli”.

              A już w przyszłym roku, podczas 12. odsłony Narodowego Czytania wyjdziemy z romantyzmu i przejdziemy do następnej w kolejności epoki – będziemy czytać powieść pozytywistyczną – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

            • Nowości w naszej szkole

            • W szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łódzki Wschodni przez cały czas wakacji trwały prace inwestycyjno-remontowe.

              W I Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach przeprowadzono całkowity remont sali gimnastycznej oraz prowadzącego do niej korytarza, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej zlokalizowanej w Koluszkach, przy ul. Kościuszki 16”.

              Przeprowadzone remonty zdecydowanie poprawią wygląd, estetykę i funkcjonalność szkoły, a także zapewnią komfort nauki i podniesienie kondycji fizycznej naszych uczniów.

            • Sport w ILO

            • Za nami pierwsze zajęcia wychowania fizycznego w ILO w Koluszkach klas 1a oraz 1b,c,d w siłowni Fit Centrum. Jutro pierwsze w tym roku szkolnym zakwasy. Dzisiaj ból, wylany pot i radość z podniesionych kilogramów. Wybiegane i przejechane kilometry na bieżniach, rowerach i orbitrekach. Było SUPER!!.W dobraniu ćwiczeń i poprawnym ich wykonywaniu pomagał nam trener personalny Marcel Hadała.

            • SOCJALNE STYPENDIUM SZKOLNE 2022/2023

            • Urząd Miejski w Koluszkach informuje, że wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość ubiegania się o stypendium szkolne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie miasta i gminy Koluszki. Stypendium szkolne ma charakter socjalny, tj. przy jego przyznaniu bierze się pod uwagę kryterium dochodu na jednego członka w rodzinie i obejmuje ono uczniów od klasy I szkoły podstawowej do ukończenia szkoły ponadpodstawowej (nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia).

              Podstawą przyznania stypendium jest wysokość dochodu na jednego członka rodziny, osiągnięta w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku (z sierpnia 2022 r.). Dochód ten nie może przekroczyć kwoty 600 zł netto.

              Wypłata stypendium jest realizowana na podstawie przedłożonych rachunków bądź faktur dokumentujących wydatki związane z edukacją dziecka (zakup podręczników, słowników, literatury edukacyjnej, lektur szkolnych, zakup przyborów szkolnych, stroju gimnastycznego itp.).

              Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć wraz z wymaganymi załącznikami w terminie od dnia 1 do 15 września br. w kancelarii ogólnej bądź Referacie Spraw Obywatelskich tut. Urzędu.

              Druki wniosków o przyznanie stypendium można otrzymać w sekretariacie szkoły bądź u pedagoga szkolnego liceum.

              wniosek_stypendium_szkolne_2022.docx​​​​​​​