• Akademickie Targi Uczelni w naszej szkole

• Zapraszamy serdecznie na Akademickie Targi Uczelni, skierowane do maturzystów i uczniów klas przedmaturalnych, które odbędą się w naszej szkole w dniu 12 kwietnia 2022, w godzinach 12.30-14.00.

• Konkurs na 100-lecie Archidiecezji Łódzkiej

• W związku z obchodami 100-lecia utworzenia Archidiecezji Łódzkiej Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej, pod patronatem Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, zorganizowała konkursy: literacki i plastyczny pn. „100-lecie Archidiecezji Łódzkiej”, które miały zachęcić dzieci i młodzież do zapoznania się z jej dziedzictwem duchowym. W obu kategoriach konkursowych uczennice naszej szkoły zajęły miejsca na podium. Aleksandra Fronc z klasy 3D zajęła I miejsce w konkursie prac plastycznych dzięki przepięknym zdjęciom kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej w Łaznowie. Natomiast w kategorii prac literackich Anita Darnowska z klasy 3C zajęła II miejsce przygotowując pamiętnik z podróży po najpiękniejszych zabytkach sakralnych Archidiecezji Łódzkiej. Opiekę nad uczennicami przygotowującymi prace konkursowe sprawował p. Patryk Kozieł.

Oli i Anicie serdecznie gratulujemy sukcesów!

• "80 sekund na 80-lecie"

• Z okazji 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej okręg łódzki Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zorganizował uroczyste obchody tej rocznicy. Jednym ze sposobów jej uczczenia był konkurs „80 sekund na 80-lecie”, który polegał na przygotowaniu krótkiego klipu poświęconego Armii Krajowej. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julita Ratajska (1C), Kaja Ekert (2C) oraz Olga Stachecka (3C) pod opieką p. Patryka Kozieła przygotowała filmik przybliżający okoliczności powstania AK oraz zawierający, niejako „w pigułce”, najważniejsze fakty o tej organizacji. Klip naszych uczennic zdobył wiele polubień na konkursowym facebooku, a dziewczyny otrzymały dyplomy uznania za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

• Praca Ani najlepsza w konkursie ekologicznym

• Miło nam poinformować, że Anna Śnieg - uczennica klasy 3B zwyciężyła w konkursie "Eko-Reakcje" w programie Eko-Czynni pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak na konkurs ekologiczny przystało, Ania w nagrodę otrzymała środek transportu przyjazny dla środowiska – rower. Gratulujemy Ani nie tylko wygranej, ale przede wszystkim talentu fotograficznego i życzymy dalszych sukcesów.

• 1 Kwietnia - No backpack day

• do naszej szkoły zawitał amerykański zwyczaj - Dzień Bez Plecaka. Wyzwolił całe pokłady kreatywności, fantazji i sprytu młodzieży. Byliśmy pod wrażeniem tego, w co można zapakować książki i zeszyty. Transportery dla zwierząt, klatki dla ptaków, garnki, wózki i koszyki sklepowe, taczka, chlebaki, nosidełko dla dziecka, a nawet … opony, wieszak na ubrania i betoniarka. Nie da się ukryć, że był to znakomity pomysł Samorządu Szkolnego na integrację i przede wszystkim świetną zabawę. Młodzieży nasza – wielkie brawa dla Was za pomysłowość!

• Dzień otwarty Politechniki Łódzkiej

• 30 Marca klasy 3b i 1a, pod opieką pań Katarzyny Sobiesiak, Natalii Jagiełło, Emilii Felkiewicz i Edyty Szeleszczyk, wzięły udział w zajęciach, które specjalnie dla uczniów szkół średnich przygotowali pracownicy i studenci kół naukowych z Politechniki Łódzkiej. A wszystko w ramach Dnia Otwartego PŁ.

Młodzież uczestniczyła m.in. w prezentacji dronów, pokazach (Rozwiązania z obszaru integracji człowiek-komputer") i wykładach ("Od włókna do…." Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów; "Matematyk w ogrodzie" Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki).

Uczniowie mogli również poznać oferty Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

• Zaproszenie na dzień otwartych drzwi

• Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach zapraszają kandydatów do klas I wraz z rodzicami na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się 12 kwietnia 2022r. w godzinach 14.00-17.00. Będzie to okazja do zwiedzenia szkoły, rozmów z nauczycielami i licealistami, udziału w przygotowanych na tę okoliczność atrakcjach oraz zapoznania się z dokładnymi informacjami dotyczącymi proponowanych kierunków kształcenia w naszym liceum w roku szkolnym 2022/2023.