• Gala wręczenia nagród w plebiscycie "NAUCZYCIEL NA MEDAL 2021"

• 10.05  w sali konferencyjnej skybox Stadionu Miejskiego ŁKS odbyła się gala wręczenia nagród w Plebiscycie Edukacyjnym Dziennika Łódzkiego "Nauczyciel na medal 2021". Wśród uhonorowanych znalazła się również nauczycielka naszego liceum p. Joanna Wojtas - nauczycielka języka niemieckiego, wychowawca i opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Celem plebiscytu było nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, ale mają także umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców. To nauczyciele z pasją, wyróżniający się serdecznością, tacy którzy są dobrymi wychowawcami.

Pani Joanna Wojtas wśród nauczycieli szkół ponadpodstawowych zajęła I miejsce w powiecie łódzkim wschodnim oraz IV miejsce w Województwie Łódzkim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

• „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w dobro swoich marzeń”

• Za nami uroczyste zakończenie roku klas trzecich. Zakończenie wyjątkowe – żegnaliśmy uczniów – absolwentów gimnazjów; uczniów, którzy z uwagi na pandemię, przez trzy lata nauki w liceum, połowę tego czasu spędzili na nauce zdalnej. Może dlatego zapamiętamy ich szczególnie.

Uroczystość, jak zawsze, była podsumowaniem wszystkich trzech lat spędzonych w liceum, również wirtualnie. Podczas pierwszej części, wręczone zostały dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców, jak również nagrody książkowe. Otrzymali je uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz Ci, którzy szczególnie aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły, zapewniali oprawę artystyczną uroczystości szkolnych, czy reprezentowali szkołę i odnosili sukcesy w konkursach.

W części drugiej, przygotowanej pod okiem pań Natalii Jagiełło i Eweliny Rabendy mogliśmy zobaczyć prezentację ze zdjęciami naszych absolwentów, wysłuchać wierszy i życzeń dla maturzystów. Ostatni raz zaprezentowali nam się Borys Chmielewski z pięknym wierszem „W pogoni” M. Parlickiego i Marta Kobus w piosence K. Zalewskiego „Ptaki”.

Maturzyści otrzymali również pamiątkowe długopisy, oczywiście z czarnym wkładem, które mają zapewnić im jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym.

• Uroczysta sesja rady powiatu łódzkiego wschodniego

• W dniu 21 kwietnia 2022 r. w sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach odbyła się uroczysta XLIII Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego z okazji symbolicznych obchodów Święta Powiatu i zbliżających się imienin Świętego Wojciecha – Patrona Powiatu Łódzkiego.

Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala wspólnie z Wicestarostą Ewą Gładysz podczas tej uroczystości wręczyli nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w 2021 roku, a także nagrodzili najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Łódzki Wschodni.

Nagrody za wysokie wyniki w nauce otrzymali następujący uczniowie I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W KOLUSZKACH:

1) ANITA DARNOWSKA, uczennica kl. 3C

2) MARCIN PIETRZYK, uczeń kl. 2A

Nasze Liceum na uroczystości reprezentowały p. Anna Olczyk - dyrektor szkoły, p. Joanna Ćmiel- wicedyrektor szkoły oraz wychowawcy nagrodzonych uczniów:

p. Katarzyna Świderek i p. Joanna Wojtas.

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień otwartych drzwi w naszej szkole

• Za nami Drzwi Otwarte. Nie da się ukryć, że przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Odwiedziło nas kilkuset uczniów. Czekała na nich młodzież naszego liceum, która chętnie podjęła się oprowadzenia ósmoklasistów po szkole. W programie zwiedzania znalazły się pokazy w sali biologicznej, doświadczenia w sali chemicznej i quizy językowe z nagrodami w sali j. niemieckiego. Na holu można było usłyszeć i zobaczyć prezentację na temat szkoły i oferty na przyszły rok szkolny.

Była to też okazja porozmawiania z nauczycielami liceum, dopytania o poszczególne klasy i rozszerzenia. My też pytaliśmy ósmoklasistów o ich plany na przyszłość i bardzo miło było nam słyszeć, jak wielu spośród nich, zamierza kontynuować naukę właśnie w naszym liceum.

Zatem do zobaczenia we wrześniu. Serdecznie zapraszamy!